Judy Kroes debuteerd met kinderboek ‘Alles zit in mij’.
Judy Kroes debuteerd met kinderboek ‘Alles zit in mij’. Foto: Aangeleverd

IJsselsteinse illustrator debuteert met kinderboek over zelfontdekking

Nieuws 93 keer gelezen

IJsselstein - De IJsselsteinse coach en illustrator Judy Kroes bracht samen met schrijfster Monique Bosch het kinderboek ‘Alles zit in mij’ uit. Het boek is zowel geschikt om voor te lezen als om zelf te lezen.

"Dit boek is fantastisch om uit voor te lezen als vader, moeder, opa of oma. Maar het laat zich ook heel goed lezen door het kind zelf. Want het is gewoon een spannend boek met zeer herkenbare belevenissen en gevoelens", zegt Kroes.

Vakantie vol ontdekkingen

Het boek volgt hoofdpersoon Pelle, een jongetje dat tijdens zijn vakantie vertelt over zijn belevenissen. Gaandeweg begrijpt hij steeds beter wie hij is en wat hij wil zijn of worden. Ook beschrijft Pelle hoe hij de nabijheid van zijn vader en moeder, zijn zusje en opa en oma ervaart, en wat de wereld om hem heen met hem doet.

Volgens Kroes kan het boek ook gesprekken tussen ouder en kind op gang brengen. "Van die gesprekken waardoor je de ander, maar ook jezelf beter leert kennen. Wie wil dat nou niet in een ouder/kindrelatie die immers tjokvol vraagtekens zit doorgaans?", aldus Kroes.

<p>Judy Kroes met kinderboek 'Alles zit in mij'.</p>
Judy Kroes met kinderboek ‘Alles zit in mij’. (Foto: Aangeleverd)

Systemische aanpak

Het boek is geworteld in de systemische visie die zowel Kroes als Bosch tijdens hun opleiding opdeden. "Die samenhang tussen personen, tussen familieleden en hun persoonlijke omstandigheden blijkt telkens weer uit de systemische opleiding die ik en Monique beiden volgden. Als je bereid bent om je vragend op te stellen komen er antwoorden uit allerlei onverwachte hoeken. Onbegrepen gedrag of omstandigheden blijken dan ineens een onvermoede en onbekende achtergrond te hebben", vertelt Kroes.

Illustreren als nieuwe uitdaging

Voor Kroes, die van beroep systemisch coach is, was het illustreren van het boek een nieuw avontuur. "Monique vroeg mij of ik haar mooie boek wilde illustreren. Voor mij was dat meteen een fijne manier om mijn eigen verbindingen vorm te geven. De illustraties rondom een systemisch verhaal maken was voor mij ook een nieuwe vertaalslag. Met de nodige terughoudendheid durf ik nu trots te zijn op het resultaat", zegt ze.

Verkrijgbaar

‘Alles zit in mij’ is verkrijgbaar bij de Readshop in IJsselstein voor 22,50 euro. Het boek is ook rechtstreeks te bestellen via judykroes@gmail.com.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 22 minuten geleden
Kerken IJsselstein vullen voor vierde jaar op rij vakantietassen voor kwetsbare kinderen
Afbeelding
Nieuws 29 minuten geleden
Eerste projecten Regio Deal Groene Hart van start: van agrarische energiehubs tot dorpshuizen
Lunchbuffet op OBS 't Kasteel
Nieuws 51 minuten geleden
Basisschool ‘t Kasteel biedt leerlingen gezonde lunch aan
Foto ter illustratie.
Nieuws 2 uur geleden
EHBO’er gezocht voor Koningsdag Lopik

Advertenties uit de krant

Het Knopenbad in Montfoort.
Nieuws 4 uur geleden
Openingsdag zwembad Montfoort verschoven naar woensdag 29 april
Foto ter illustratie.
Nieuws 5 uur geleden
IJsselsteinse raad: ‘Racisme past niet bij onze stad’
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Utrechtse politiemedewerker verdacht van verkrachting meisje dat hij ontmoette in IJsselstein
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 22 apr, 10:39
Provincie Utrecht vraagt reizigers mee te denken over busdienstregeling 2027
Judy Kroes debuteerd met kinderboek ‘Alles zit in mij’.
Nieuws 22 apr, 10:03
IJsselsteinse illustrator debuteert met kinderboek over zelfontdekking

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen