
D66 IJsselstein kritisch op nieuw coalitieakkoord: “Weinig richting, veel open deuren”
NieuwsIJsselstein - D66 IJsselstein ziet weliswaar positieve elementen in het coalitieakkoord van LDIJ en VVD, maar mist een duidelijke visie op de toekomst van de gemeente. Fractievoorzitter Joeri Eijzenbach reageert kritisch, maar houdt de deur open voor samenwerking.
Het nieuwe coalitieakkoord van IJsselstein werd vandaag gepresenteerd. De coalitie bestaat uit LDIJ en VVD en stelt de hele gemeenteraad te willen betrekken bij belangrijke besluiten. D66 waardeert die bestuursstijl, maar heeft forse kritiek op de inhoud van het akkoord.
Bestaand beleid, geen nieuwe keuzes
Volgens D66 verwijst het akkoord op veel plekken naar bestaand beleid en eerder vastgestelde visies, zonder nieuwe keuzes te maken. Eijzenbach: “Het akkoord zegt dat de route nog open ligt, maar we lezen vooral dat bestaande visies worden uitgevoerd. Op heel specifieke onderwerpen zijn de keuzes dan wel al gemaakt. Dat voelt minder als een open uitnodiging en meer als een gesprek waarvan de uitkomst al grotendeels vaststaat.”
Woningbouw: ambitie ontbreekt
Ook op het gebied van woningbouw, dat de coalitie als topprioriteit bestempelt, is D66 niet overtuigd. “Dat klinkt mooi, maar wat gaat dit college daadwerkelijk anders doen om de wooncrisis vlot te trekken? Juist daar hadden wij meer lef en meer richting verwacht. Er is vooral aangegeven waar we níet gaan bouwen.”
Cruciale onderwerpen ontbreken
D66 constateert dat belangrijke maatschappelijke thema’s volledig ontbreken in het akkoord. Onderwerpen als jeugdzorg, armoede, energietransitie, cultuur en groenbeleid komen nauwelijks aan bod. “Een coalitieakkoord laat zien wat je belangrijk vindt. Als cruciale onderwerpen ontbreken, zegt dat iets.”
D66 houdt deur open
Ondanks de kritiek sluit D66 samenwerking niet uit. De partij erkent dat de coalitie nadrukkelijk de hand uitsteekt naar de rest van de raad. Eijzenbach: “De komende tijd zal uitwijzen of deze doorgestartte coalitie echt ruimte biedt aan nieuwe ideeën of vooral de bestaande houding en beleid voortzet. D66 ziet een behoefte in de samenleving aan visie en ambitie. Wij zullen die in ieder geval blijven aandragen.”















