
Henk Wijma uit IJsselstein duikt in ethiek van technologie met nieuwe thriller-roman
NieuwsIJSSELSTEIN • IJsselsteiner Henk Wijma heeft zijn tweede boek, ‘Gefixt of niet; weten wie je bent’, vorige week uitgebracht. In deze thriller-roman onderzoekt hij op humoristische wijze de grenzen van technologie en menselijke voortplanting.
Het verhaal volgt Anna, die in een medisch tijdschrift leest dat je tegenwoordig niet meer naar een ziekenhuis hoeft om een kind te krijgen. Ze ontdekt dat je via het internet alles kunt bestellen om een kind met speciale eigenschappen te ‘krijgen’. Dit zet haar aan tot een gesprek met haar buurvrouw Janica, waarbij ze het idee bespreekt.
Liefde en verbondenheid
Hoewel Anna zich richt op de praktische mogelijkheden van voortplanting via internet, duikt August Kanngiesser in de wetenschappelijke en ethische diepten van deze technologie. August wordt verliefd op Hannelore Meijer, een expert in voortplanting bij mens en dier. Samen verkennen ze de grenzen van wat mogelijk is in de genetische manipulatie van mensen. August probeert Hannelore te overtuigen van zijn ideeën, maar verkwanselt de kans om haar baanbrekende kennis te vermarkten. Hannelore overlijdt te vroeg, waardoor haar werk nooit het publiek bereikt. Het verhaal schetst een maatschappij die op zoek blijft naar uniciteit, liefde en verbondenheid.
Fragmenten uit dagelijks nieuws
Henk Wijma, bekend als voormalig docent Nederlands aan diverse scholen in IJsselstein en het volwassenenonderwijs (de zogenoemde moedermavo), schrijft verhalen en boeken die fragmenten zouden kunnen zijn uit het dagelijks nieuws. Zijn werk draait om de vraag wat mogelijk is in een wereld waar fictie en werkelijkheid steeds verder in elkaar overlopen.
‘Gefixt of niet; weten wie je bent’ is te verkrijgen bij verschillende boekenwinkels in IJsselstein.






















