• De oude brandweerwagen wordt helemaal opgeknapt.
• De oude brandweerwagen wordt helemaal opgeknapt. Foto: SBIJ

Oude brandweerwagen terug in IJsselstein

Nieuws

IJSSELSTEIN • Voormalige brandweermannen Cor, Henk, Jan en Piet zijn blij. De meer dan 70 jaar oude brandweerauto is weer terug in IJsselstein. De wagen deed van 1954 tot 1973 dienst en wordt nu in volle glorie hersteld.

Het was puur toeval dat de wagen werd ontdekt. “Een IJsselsteinse kennis was voor zijn werk bij een klant in Winsum. Al pratend kwam de wagen ter sprake. Hij belde mij meteen en zo kwam het balletje aan het rollen”, vertelt Cor. 

Het ‘brandweervirus’

De mannen zijn nog steeds besmet met het ‘brandweervirus’ en dragen het korps een warm hart toe. “Ik ben als 11-jarige jochie bij de brandweer gekomen en hield op toen ik 59 jaar oud was”, schetst Henk. “En, even tellen, op dit moment zitten zeven familieleden er nog bij.” Voor Cor is dit niet anders. Na jarenlange dienst stopt hij als brandweerman op zijn 55e. “Dat moest, maar nog steeds gaan we met elkaar om. We zijn net terug van een paar dagen Drenthe met zijn allen én met de partners.”

Als vluchtauto

De mannen namen dus actie om de brandweerwagen terug in IJsselstein te krijgen. “Dit is zo’n mooi stukje geschiedenis. We hebben al eerder de stoombrandspuit ‘de Vecht’ uit 1885 in ere hersteld.”

Het stukje geschiedenis van de brandweerwagen is net zo belangrijk en daarom is fijn dat de wagen terug is. Het is nog niet helemaal helder waar de wagen allemaal is geweest, maar dat hij ook in Bergen op Zoom heeft gestaan is bekend. “We weten dat de wagen daar door een crimineel als vluchtauto is gebruikt. Die heeft de wagen uiteindelijk achtergelaten op een verlaten weggetje. De politie heeft toen de wagen in beslag genomen en later verkocht.”

Er bestaat er geen twijfel dat de brandweerwagen weer volledig wordt hersteld. “Er is nu al zo veel enthousiasme bij het korps.” 

Nu nog donaties

De mannen gaan terdege te werk. Door een stichting op te richten zijn alle zaken goed geregeld en vastgelegd. En kan de wagen wellicht later worden ingezet bij speciale gelegenheden of verhuurd worden. “Maar zover is het nog niet. We hebben mankracht genoeg, maar zijn nog op zoek naar donaties voor de materialen. We hopen dat mensen en bedrijven ons willen helpen.’’

Voor donaties of meer informatie, stuur een mail naar info@sbij.nl.

Linda de Kort

Redacteur Het Kontakt - Zenderstreeknieuws

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
advertorial 11 uur geleden
FilRight viert 10-jarig jubileum met open dagen
Burgemeester Aukje Treep overhandigd tweede glossy T&R aan Hannelore Valentijn.
Nieuws 12 uur geleden
Nieuw toeristisch magazine gratis op te halen in Montfoort en Linschoten
Gevonden glas-in-lood raam door docenten van het Cals College.
update 12 uur geleden
Raadsel glas-in-lood Cals College opgelost
Afbeelding
Nieuws 17 jun, 14:06
RMN past werktijden aan door warm weer

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 17 jun, 12:30
Zwembad Lobeke verwelkomt 10.000ste bezoeker van het seizoen
Afbeelding
Nieuws 17 jun, 12:20
Gratis fietstocht langs lokale voedselmakers bij Montfoort
Afbeelding
Nieuws 17 jun, 12:19
Volgende stap op weg naar woningbouw IJsseloevers
Afbeelding
112 17 jun, 12:14
Aanrijding tussen twee motoren op N210 bij Benschop
Afbeelding
met foto’s 16 jun, 10:48
Column: Montfoorter volgt Oranje op het WK - deel 2

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen