• Sven en vriendin Emma zijn helemaal happy in de nieuwe winkel in de Kerkstraat.
• Sven en vriendin Emma zijn helemaal happy in de nieuwe winkel in de Kerkstraat. Foto: Karin Doornbos

Stadsboerderij nieuw in binnenstad IJsselstein

Zakelijk 10.734 keer gelezen

IJSSELSTEIN • Lokale producten met een verhaal aanbieden. Dat is de missie van de pas geopende boerderijwinkel in de Kerkstraat. Je vindt er groente, aardappelen, fruit, kaas, zuivel, eieren en meer. Het publiek is enthousiast. “Er zijn zelfs al klanten die speciaal voor ons ambachtelijk ijs komen.”

Eigenaar en uitbater van Stadsboerderij IJsselstein Sven Burger (25) is blij met de belangstelling. Nog maar net afgestudeerd aan de Hoge Agrarische School (HAS) in Den Bosch, staat hij de winkel alsof hij nooit anders heeft gedaan. Het ondernemen en de passie voor het eerlijke lokale product liggen hem na aan het hart. “Ik heb al jaren een fruitteelbedrijfje in Montfoort/Hekendorp, daar teel ik appels, peren en kersen.” Het fruit van zijn boomgaard verkoopt hij ook in de winkel. 

Korte keten

Het idee voor een winkel met lokale producten ontstaat tijdens zijn studie. De actuele vraag: hoe word je als boer toekomstbestendig houdt hem steeds meer bezig. “De afgelopen 20 jaar heeft er in de agrarische sector een enorme schaalvergroting plaatsgevonden. Als kleine boer heb je weinig overlevingskans. Ik zocht naar een manier om platteland en stad te verbinden. Zo ontstond het plan om juist in de stad een verzamelpunt van lokale agrarische producten in het leven te roepen. Rechtstreeks van de boer in de winkel. Dan hou je de keten kort.”
De producten zijn duurzaam en diervriendelijk. “De kalfjes blijven de eerste maanden bij de koeien en er wordt geen antibiotica gebruikt.” Omdat de producten direct van de boer komen, kan Sven de prijzen laag houden. Op dit moment staat hij voornamelijk zelf achter de toonbank. Maar vriendin Emma en ook zijn zus helpen regelmatig mee. “Als het goed gaat lopen, dan neem ik uiteraard mensen in dienst.” Hij hoopt dat de IJsselsteiners de weg naar zijn winkel weten te vinden. “Je kunt bij ons zelfs terecht voor een cadeau- of kerstpakket”, lacht hij. Kijk voor info en openingstijden op de Facebookpagina van Stadsboerderij IJsselstein.

Karin Doornbos

Karin Doornbos

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het veld waar de noodopvang zich wil vestigen.
Nieuws 45 minuten geleden
ChristenUnie verwelkomt vluchtelingen en steunt gemeente
Ivo ten Hagen.
Nieuws 46 minuten geleden
Ivo ten Hagen wordt formateur voor nieuw Montfoorts college
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 1 uur geleden
Kliko blijft op Koningsdag staan in IJsselstein: inhaaldag eerder die week
Linschoten Koningsdag 2025 bij de ballensnoeperij
Nieuws 1 uur geleden
Toeristisch informatiepunt De Ballensnoeperij zoekt nieuw onderkomen in Linschoten

Advertenties uit de krant

Dressuurwedstrijd Linschoten
Sport 3 uur geleden
Dressuurwedstrijd Linschoten: Amy en Zorro aan kop
Wob Scholtens (l) reikt de cheque uit aan Jeanine Hoogland van St. Joseph (midden).
Nieuws 4 uur geleden
Bridgeclub Montfoort haalt 2500 euro op voor St. Joseph met Goede Doelen Drive
Het veld waar de noodopvang zich wil vestigen.
Nieuws 19 uur geleden
Opnieuw spandoeken bij voetbalclub IJFC
Valpartij motorrijder in IJsselstein
Nieuws 18 apr, 15:13
Motorrijder met spoed naar ziekenhuis na valpartij in IJsselstein
Het veld waar de noodopvang zich wil vestigen.
Nieuws 17 apr, 17:43
Gemeente IJsselstein legt uit: ‘Locatie opvang asielzoekers kon niet vooraf worden besproken met buurt en IJFC’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen