Afbeelding
Foto: Tony_Buijse

VVD: ‘Verantwoordelijk dat Montfoort mooi blijft’

Nieuws Gemeenteraadsverkiezingen Montfoort 2026

Annelot Elsendoorn-Sieben is voor het eerst lijsttrekker van de VVD in Montfoort. Ze zit nu tweeënhalf jaar in de raad en is geboren en getogen Montfoortse.

Wat zijn de drie belangrijkste punten van de VVD voor de komende vier jaar?

“Woningbouw is heel belangrijk. De komende jaren zetten we in op het bouwen van 1500 woningen in Montfoort en Linschoten. We hebben het dan over De Bleek, IJsselvreugd, de Doeldijk (24-uurs ouderenzorg) en de Goederen in Linschoten.”

“Wat ons betreft is er geen plaats voor een azc of noodopvang binnen de gemeentegrenzen. Er is geen draagvlak onder inwoners en ik zou ook niet weten waar er dan plek is.”

“Ten derde; wij zijn fel tegenstander van de verandering in de frequentie van het ophalen van restafval, van twee naar drie weken, wat door dit college is voorgesteld en door een meerderheid van de raad is goedgekeurd. Wij vinden drie weken te lang, dat is niet hygiënisch. Zeker niet in de zomermaanden.”

Waarin onderscheidt de VVD zich van andere partijen?

“Wij hebben een superlokale lijst, wij hebben overal onze voelsprieten. Daarnaast staan we in goed contact met de provincie en met Den Haag. De lijntjes zijn heel kort.”

“Ook hebben wij veel contact met buurgemeenten als Oudewater, Woerden, IJsselstein en Lopik. Door al die contacten kunnen wij snel schakelen en hebben we een enorm netwerk. Hierdoor kun je meer bereiken, zijn we goed op de hoogte of ergens budget voor is, of worden we geattendeerd op beschikbare subsidies.”

Waarin heeft de VVD de afgelopen vier jaar het verschil gemaakt?

“De VVD let goed op de uitgaven en wil de lasten voor inwoners en ondernemers zo laag mogelijk houden, wij hebben dan ook de naam zuinig te zijn.”

“Daarnaast zijn wij proactief. Toen het college anderhalf jaar nodig had voor het mobiliteitsplan hebben we zelf actie ondernomen. Ook hebben we geregeld de aandacht gevestigd op veiligheid. Onder meer met het initiatief tot betere verlichting bij fietspaden en meer veiligheid voor vrouwen. We zullen de provincie nodig hebben als Utrecht polder Rijnenburg gaat volbouwen. De N228 is de levensader van Montfoort. Het volgende college moet daarmee aan de slag.”

Wat had de afgelopen vier jaar – met de kennis van nu – wellicht anders gekund?

“De Bleek heeft ruim twee jaar vertraging opgelopen, onder meer door de haas. Dat had niet gehoeven omdat de plannen allang klaar lagen. Het zou zonde zijn als door al deze vertraging de plannen in gevaar komen door de netcongestie (de overbelasting van het elekticiteitsnet).”

“Ook de spreidingswet had anders gekund door gesprekken met inwoners vooraf te voeren in plaats van achteraf. Bij heel veel zaken is de conclusie dat in Montfoort transparanter gewerkt moet worden.”

“Dit college is erg naar binnen gekeerd en schuift vaak de schuld af op de provincie, zoals bij de discussie over windmolens. Je gaat het als gemeente niet alleen redden. Schuif aan bij de provincie en maak duidelijk hoe je erin staat.”

Heeft de VVD ambities voor een rol in de coalitie?

“Zeker. Wij hebben vier jaar aan de zijkant gestaan. In een coalitie bereik je veel meer. Je zit dichter bij het vuur en kunt je verkiezingsprogramma omzetten in een coalitieprogramma.”

“En je levert een wethouder. Ik ben geen Maurice de Hond, maar hoop op vier zetels. Dat zou een historische overwinning zijn. Met vier zetels zouden we wellicht de coalitie kunnen leiden.”

Waarom heeft u besloten lijsttrekker te worden?

“Ik ben fractievoorzitter geworden en als lijsttrekker gevraagd. Ik ben geboren en getogen in Montfoort waar ook mijn familie en vrienden wonen. Mijn kinderen groeien hier op, dat gun ik anderen ook.”

“Ik voel me verantwoordelijk dat Montfoort mooi blijft en beter wordt. Ik heb van jongsaf aan al interesse gehad in de politiek , en later ook bestuurskunde gestudeerd. Als raadslid vertegenwoordig je de belangen van de gemeente, dat is belangrijk in onze democratie.”

Wat typeert u als politicus en wat is uw persoonlijke drijfveer om zich in te zetten voor deze gemeente?

“Ik ben benaderbaar, aanspreekbaar op straat en actief in het verenigingsleven (paardensport). Daarnaast weet ik goed hoe de bestuurlijk-politieke wereld in elkaar zit en kan ik fel zijn in debatten.”

Jurgen van Dijk