Project banen in commissie Lopik
Lopik - Lopikse raadscommissieleden worden tijdens de commissievergadering op 27 januari bijgepraat over Expeditie Menskracht.
Menskracht is een regionaal initiatief gericht op de sociale infrastructuur, inwoners en werkgevers in de Lekstroomregio. Het traject, waaronder een manifest en regionaal kader voor 2026-2027, richt zich op het inzetten van mensen en experimenten in de regio.
Het doel is om inwoners zo snel en regulier mogelijk duurzaam aan het werk te helpen. Tijdens de presentatie worden de aanleiding, de belangrijkste conclusies en de behaalde resultaten met de commissieleden gedeeld.
“Het kan en moet beter,” licht wethouder Jan Vente toe. “Een paar honderd inwoners van de gemeente Lopik zijn in beeld en ruim tien instanties houden zich bezig met de problematiek van deze doelgroep bezig. Hier gaat veel gemeentelijk geld in om.”
Update van Participatiebeleid en -verordening in Lopik
Lopik - Het Lopikse college vraagt de raad om de Nota’s Participatiebeleid en de Participatieverordening van de gemeente Lopik 2026 vast te stellen.
De komst van de Wet versterking participatie zorgt voor een update van het verouderde Lopikse participatiebeleid uit 2016. Deze wet verplicht gemeenten een participatieverordening vast te stellen en participatiebeleid te hebben.
“We deden al aan participatie, maar met dit opgefriste beleid kunnen we ons vasthouden aan duidelijke kernwaarden en afspraken,” lichtte burgemeester Renate Westerlaken toe.
“De kernwaarden betrouwbaar, bekwaam, betrokken en bevlogen staan centraal. Het beoogde effect is een goede samenwerking met onze inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties, waar heldere afspraken de basis vormen.”
Rekenkamer Lopik onderzoekt communicatie
Lopik - De rekenkamer van de gemeente Lopik onderzoekt hoe de gemeente communiceert met haar inwoners. Uit een steekproef hebben ongeveer 2000 inwoners per brief een uitnodiging ontvangen om een online enquête in te vullen.
Met de ervaringen over de huidige aanpak en ideeën van inwoners wil de rekenkamer beoordelen of de gemeente haar inwoners goed bereikt en welke suggesties er zijn om de communicatie te verbeteren.
Door de antwoorden uit de enquête wil de rekenkamer een beter beeld krijgen van de gemeentelijke communicatie en hierover rapporteren aan de gemeenteraad. Het onderzoek vindt plaats in samenwerking met een onderzoeksbureau.
Naar verwachting is het rapport in juni klaar en beschikbaar zijn op de gemeentelijk website.