
Harmonie Amicitia huldigt jubilarissen
NieuwsIJsselstein - Harmonie Amicitia uit IJsselstein, die dit jaar haar 125-jarig bestaan viert, kent een rijke geschiedenis vol tradities. Eén daarvan is het huldigen van leden die in het nieuwe jaar een bijzonder jubileum vieren.
Tijdens de nieuwjaarsreceptie op donderdagavond 8 januari werden de jubilarissen in een goed gevuld verenigingsgebouw aan de Panoven 14 in het zonnetje gezet. De huldiging werd verricht door wethouder Kunst en Cultuur Mark Foekema, die ook dit jaar deze traditie voortzette.
Vier jubilarissen
In 2026 voeren vier leden een bijzonder jubileum. Bas Veldhuizen, van jongs af aan opgegroeid met Harmonie Amicitia, is 25 jaar lid. Leon van Zelst, hoornist en penningmeester van de vereniging, is al 40 jaar verbonden aan het orkest. Ook klarinettist Robin speelt inmiddels 40 jaar lang trouw elke week zijn partij mee. De kroon spant Hannie, die op negenjarige leeftijd begon als jongste orkestlid en nu maar liefst 50 jaar lid is van Amicitia. Muziek maken is bij Amicitia immers een hobby voor het leven.
Voorafgaand aan de huldiging sprak Amicitia-voorzitter Ellen Metaal de nieuwjaarstoespraak uit. Daarbij werd niet alleen teruggeblikt, maar vooral vooruitgekeken naar één van de hoogtepunten van het jubileumjaar: het jubileumconcert The Armed Man, dat op zondagmiddag 12 juli zal plaatsvinden in TivoliVredenburg.