Basisschoolleerlingen presenteren ideeën tegen hittestress in de raadszaal.
Basisschoolleerlingen presenteren ideeën tegen hittestress in de raadszaal. Foto: Gemeente Lopik

Basisschoolleerlingen presenteren ideeën tegen hittestress in gemeente Lopik

Nieuws

Lopik - Maandag hebben leerlingen uit groep 7 en 8 van basisscholen Jan Bunnik en Eben Haëzer Benschop hun ideeën voor het tegengaan van hittestress gepresenteerd aan wethouder Gerrit Spelt en Kees de Leeuw, beheerder Groen en Water.

De presentatie vond plaats in de raadszaal van het gemeentehuis en vormde de afsluiting van het project Doordenkers gezocht!.

Binnen het project gingen leerlingen aan de slag met de vraag hoe Lopik beter kan omgaan met hittestress. Ruim 300 leerlingen onderzochten verschillende locaties in de gemeente en werkten ideeën uit voor meer verkoeling in de leefomgeving.

De voorstellen liepen uiteen van een klimaatclub en extra groenvoorzieningen tot innovatieve oplossingen voor verkoeling en het beter benutten van regenwater.

Presentatie aan de gemeente

Tijdens de bijeenkomst lichtten tien leerlingen hun ontwerpen toe. Wethouder Gerrit Spelt sprak zijn waardering uit voor de inzet en creativiteit van de leerlingen.

Ook Kees de Leeuw was enthousiast over de gepresenteerde ideeën. Alle ingezonden ideeën zijn aangeboden aan de wethouder als inspiratie voor toekomstige maatregelen op het gebied van klimaat en leefomgeving.

Doordenkers gezocht!

Het project Doordenkers gezocht! is onderdeel van het Cultuurprogramma van Kunst Centraal en Landschap Erfgoed Utrecht. In de gemeente Lopik namen vijftien klassen van negen basisscholen deel aan het project.

Laatste nieuws

Basisschoolleerlingen presenteren ideeën tegen hittestress in de raadszaal.
Nieuws 9 uur geleden
Basisschoolleerlingen presenteren ideeën tegen hittestress in gemeente Lopik
Opening hofje Schepenenstraat in Montfoort.
Nieuws 11 uur geleden
Vernieuwd hofje Schepenenstraat Montfoort officieel open: groener, duurzamer en samen gemaakt
Het echtpaar Duijts-Hoogendoorn samen met burgemeester Renate Westerlaken-Loos.
Nieuws 11 uur geleden
65 jaar samen: burgemeester feliciteert jubilerend echtpaar in Lopik
Dolle Mina's protesteren bij de rechtbank in Utrecht.
Nieuws 12 uur geleden
Massaal protest in Utrecht na vrijspraak verkrachtingszaak Nieuwegein

Advertenties uit de krant

Eerdere editie van de Knooppunt Wandelvierdaagse.
Nieuws 13 uur geleden
Zevende wandelvierdaagse in Montfoort: gratis meedoen voor alle leeftijden
Raadshuis Lopik.
Nieuws 16 uur geleden
Gemeenteraad Lopik keurt financiën 2025 goed en blikt vooruit op 2027
Afbeelding
Nieuws 18 uur geleden
Dieny Scheffer (85) is de drijvende kracht achter Kunst en Cultuur Lopik: ‘Stilzitten? Dat zit niet in mijn systeem’
Zestig jaar getrouwd Henny en Peter Appeldoorn.
Nieuws 8 jul, 09:34
Echtpaar Appeldoorn uit IJsselstein 60 jaar getrouwd
Beeld ter illustratie.
Nieuws 7 jul, 16:25
Hofstraat Montfoort binnenkort tijdelijk afgesloten voor renovatie goot

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen