
Politie hoeft niet in te grijpen tijdens anti-azc-demonstratie in IJsselstein
Nieuws Fotoseries 3.778 keer gelezenIJsselstein – Honderden tegenstanders van een vluchtelingenopvang in IJsselstein hebben vrijdagavond gedemonstreerd op evenemententerrein Het Podium. Hoewel er regelmatig zwaar vuurwerk werd afgestoken, is de demonstratie - die werd georganiseerd door de actiegroep ‘Geen azc op Groenvliet’ - relatief rustig verlopen.
De actiegroep benadrukte ‘samen tot oplossingen’ te willen komen. De gemeente IJsselstein wil 100 tot 150 vluchtelingen gaan opvangen op een veld van voetbalvereniging IJFC.
Boegeroep
Eén van de sprekers tijdens de demonstratie was burgemeester Ester Weststeijn, die werd uitgefloten. Ook was er boegeroep te horen. Ze riep de aanwezigen op ‘het goede gesprek te blijven voeren’. Weststeijn erkent de bezorgdheid die er heerst in IJsselstein en kondigde op korte termijn een bewonersbijeenkomst aan.
‘Overvallen’
IJFC-voorzitter Remco Bloemheuvel herhaalde ‘overvallen te zijn door het besluit van de gemeente’. “Als je zo’n besluit neemt is het belangrijk om direct omwonenden en de club te betrekken. Dat is de reden dat we hier allemaal staan." Bloemheuvel pleitte voor een andere opvanglocatie. “Wij vinden dat je een sportveld niet kunt opheffen voor noodopvang voor asielzoekers.’’
Ook twee bezorgde inwoners voerden het woord.
Naar het stadhuis
Na het slechts een halfuur durende protest op het evenemententerrein trok een deel van de demonstranten naar het stadhuis. Daar werd vuurwerk afgestoken en scandeerden demonstranten leuzen tegen de vluchtelingenopvang. Er was veel politie aanwezig, maar die hoefde niet in actie te komen, meldt RTV Utrecht.
Zoals bij veel anti-azc demonstraties elders in het land was ook Defend Netherlands aanwezig in IJsselstein.




















