
Dweilorkest de Hoetetoeters uit IJsselstein kijkt terug op een zeer geslaagde intocht van Sinterklaas
Nieuws 2.186 keer gelezenIJSSELSTEIN • Dweilorkest de Hoetetoeters uit IJsselstein kijkt terug op een zeer geslaagde intocht van Sinterklaas afgelopen zaterdag in Vianen. De achttien muzikanten van het dweilorkest mochten de intocht muzikaal begeleiden.
Samen met een aantal basisschoolleerlingen begonnen De Hoetetoeters drie kwartier voor de intocht al met muziek maken. Daarna speelde het dweilorkest tijdens het aanmeren van de boot nog meer bekende Sinterklaasliedjes. En toen Sinterklaas en de Pieten door Vianen gingen lopen, volgden de spelende muzikanten de stoet.
Feestje
Dennis Vendelbosch van het dweilorkest is er trots op dat zijn band de muziek mocht verzorgen tijdens de intocht. “Wat een feestje was het! En gelukkig is de Sint op tijd wakker geworden en is het met een stekker, stopcontact en groen licht allemaal goed gekomen, waardoor Sint ongestoord in Vianen kon aankomen.”
“Het was zo leuk dat heel veel kinderen de Sinterklaasliedjes keihard mee hebben gezongen. Het was een geweldig feest in Vianen. Wij hebben inmiddels door dat we wereldberoemd zijn in Nederland en dat we ongelooflijk lang achter elkaar kunnen spelen. En we hebben een record op onze naam kunnen zetten; we hebben 66 keer ‘De stoomboot’ achter elkaar kunnen spelen. Wij zijn trots op het resultaat van zaterdag, op onze mooie gezellig flexibele club en op het feestje dat we samen hebben gemaakt.”
Vereerd
In IJsselstein verzorgen de Hoetetoeters elk jaar de muziek tijdens de intocht van de Sint. “Toen begin dit jaar bekend werd dat de landelijke intocht van Sinterklaas in Vianen zou plaatsvinden, hoopten we al dat ze ons zouden vragen. Toen die vraag een paar dagen later ook daadwerkelijk kwam, hoefden we niet lang na te denken. We voelden ons zeer vereerd dat we erbij mogen zijn. We hebben extra goed geoefend, want we wilden natuurlijk goed voor de dag komen.”
Komende zaterdag is het dweilorkest zoals gebruikelijk ook weer van de partij als Sinterklaas naar IJsselstein komt.






















