Opvangcapaciteit Oekraïense vluchtelingen oude Wenteltrap volledig benut
Algemeen
833
keer gelezen
IJSSELSTEIN • Inmiddels verblijven volgens de gemeente IJsselstein 95 Oekraïense vluchtelingen in IJsselstein, waarvan ongeveer de helft in De Wenteltrap. De volle opvangcapaciteit van De Wenteltrap is daarmee benut.
Dankzij de inzet van gastgezinnen, Vluchtelingenwerk en Stichting Pulse met haar vrijwilligers en de NTG-kerk verloopt de opvang voorspoedig. Het onderwijs in IJsselstein heeft de handen ineen geslagen om de kinderen onderwijs te bieden. Ook worden de mensen begeleid bij het zoeken naar werk.
Hoe lang de opvang gaat duren, zal voornamelijk afhangen van de ontwikkelingen in Oekraïne. ‘’We gaan er vanuit dat we voor langere tijd opvang zullen bieden’’, aldus de gemeente IJsselstein.
Op dit moment is er volgens de gemeente geen noodzaak om meer vluchtelingen te gaan opvangen, maar dat kan in de toekomst veranderen.
(Peildatum donderdag 7 april)