
IJSSELSTEIN • Er wordt vandaag gestemd in IJsselstein voor de gemeenteraadsverkiezingen. Maandag en dinsdag was het al mogelijk een stem uit te brengen, maar vandaag worden de meeste stemmers op de stembureaus verwacht. De redactie van Het Kontakt volgt de ontwikkelingen vandaag op de voet via een liveblog.
Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2018 werd LDIJ de winnaar met bijna 30 % van de stemmen, VVD behaalde de tweede plaats met 23,9 %. CDA, D66, GroenLinks (respectievelijke nummers 3, 4 en 5) zaten in de middenmoot met ongeveer 11 á 12 %. ChristenUnie en PvdA sloten in 2018 de rij. Hoe zullen de verkiezingen dit keer uitpakken? Volg het in dit liveblog.
WOENSDAG 16 MAART
23:40 In IJsselstein is LDIJ de grootste gebleven. Deze partij kreeg 36,4% van de stemmen, oftewel 9 van de 23 zetels die de gemeenteraad van IJsselstein telt. Dat betekent een stijging ten opzichte van de gemeenteraadsverkiezingen van 2018: toen haalde LDIJ 29,2% van de stemmen (7 zetels).
Als tweede partij eindigde de VVD, die een verlies leed en uitkwam op 15,4% van de stemmen (4 zetels). Dat was vier jaar geleden nog 23,9% (6 zetels).
Het CDA haalde meer stemmen dan bij de vorige verkiezingen en is de derde partij met 12,7% van de stemmen (3 zetels). Dit was vier jaar geleden 12,4% van de stemmen (3 zetels). Daarna volgt GroenLinks met 10,9% van de stemmen en 2 zetels (dit was bij de vorige verkiezingen 10,9%, 2 zetels).
Uitslagen van de overige partijen: D66 haalde 10,4% en 2 zetels (was 12,0% en 3 zetels),
De PvdA haalde 9,1% en 2 zetels (was 5,3% en 1 zetel), ChristenUnie haalde 5,2% en 1 zetel (was 6,2% en 1 zetel).
Het opkomstpercentage komt uit op 50,6%, bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2018 lag dit op 52,6%.
23:07 Alle stemmen zijn geteld. De winnaar: LDIJ.
22:35 15 van de 21 stembureaus inmiddels geteld, LDIJ nog steeds aan de leiding.
22: 21 De stemmen van de eerste 10 van de 21 stembureaus zijn geteld. De trend van de eerste dagen lijkt zich voort te zetten. LDIJ behaalt voor nu de meeste stemmen.
22:58 De stemmen van de eerste twee dagen zijn bekend. LDIJ heeft de meeste stemmen, PvdA maakt een grote stap.
21:45 In afwachting van de uitslagen worden de aanwezigen getrakteerd op een mooie zangpartij.
21:00 Stembussen zijn gesloten. Het tellen begint.
19:50 Een opkomst van 34% in IJsselstein. En nog een uur te gaan!
19:40 ChristenUnie dacht ook aan de kleintjes!
19:30 Stemmers zijn nog steeds welkom op basisschool De Trekvogel.
19:25 Burgemeester Patrick van Domburg bezocht alle stembureaus. Samen met gemeentesecretaris Wilma van de Werken.
19:21 Omdat Marlieke de wereld mooier wil nalaten voor de jongeren, ook de jongste!
17:20 Vrouwe Berthe van IJsselstein doet nog een oproep
16:40 GroenLinks IJsselstein brengt nog even haar prijsvraag onder de aandacht. Tja, hoeveel gaan het er worden. Wel insturen voor het sluiten van de stembureaus natuurlijk
16:00 Afgelopen maandag stemden de leerlingen op het Cals IJsselstein tijdens de 'schaduw'-gemeenteraadsverkiezingen. Zou het een voorspeling zijn? Bij de leerlingen won de VVD met ruim 30%, volgde GroenLinks met ruim 20%, D66 met bijna 18%, PvdA haalde bijna 10%, LDIJ kreeg ruim 8%, CDA behaalde bijna 8% en ChristenUnie sloot de rij met bijna 4%. Volgens organisator ProDemos zijn de scholierenverkiezingen heel vaak een goede indicatie voor de 'echte' verkiezingen.
14:15 Hans Oosters, commissaris van de Koning in de provincie Utrecht, deed een rondje stembureaus.
13:09 Uitslag weten? Vanaf 21.00 uur is iedereen welkom in het Fulco-theater.
13:00 Geen twijfel mogelijk waar Joeri zich vandaag mee bezig houdt.
12:55 Ook LDIJ is actief tot het laatste moment.
12:40 PvdA IJsselstein is vannacht nog erg druk geweest met 5000 hangers. Vandaag doen ze een rondje om weggooide hangers ook weer op te ruimen.
09:47 Burgemeester en gemeentesecretaris doen vanmiddag een rondje langs de IJsselsteinse stembureaus.
08:50 Vrouwe Berthe van IJsselstein deelt haar wijsheid.
08:30 De gemeente roept haar burgers op.
-
19 uur geleden
-
20 uur geleden
2
-
21 uur geleden
-
Voorgenomen grondverkoop Hitteschild overvalt omwonenden
23 uur geleden
5
-
Michael (25) in finale verkiezing Mister International
23 uur geleden
-
Oekraïense jongeren vergeten dansend even alle ellende
2 dagen geleden
-
Veteranen geëerd met Witte Anjerperkje
2 dagen geleden
1
-
Dennis Vonk nieuwe postcommandant Lopikse brandweer
2 dagen geleden
56
-
Minder bussen Syntus Utrecht door personeelstekort
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
-
Molen De Valk smeekt om financiële hulp
2 dagen geleden
1
-
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
-
Medaille voor redder kleine drenkelingen
2 dagen geleden
-
Na 79 jaar: Memorials voor bemanningen neergestorte vliegtuigen
2 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
Erespeld voor mevrouw A. Hoogesteger uit Lopik
19 uur geleden
-
Voornemen Gasunie tot aanleg gastransportleiding
20 uur geleden
2
-
Nieuw college Lopik benoemd
21 uur geleden
-
Voorgenomen grondverkoop Hitteschild overvalt omwonenden
23 uur geleden
5
-
Michael (25) in finale verkiezing Mister International
23 uur geleden
Meest gelezen

