Een medewerker  van Terberg Totaal Installaties verzorgt op grote hoogte de aansluiting van de webcam, zodat iedereen het ooievaarsgezin weer een seizoen lang kan volgen via YouTube. (Ingezonden foto)
Een medewerker van Terberg Totaal Installaties verzorgt op grote hoogte de aansluiting van de webcam, zodat iedereen het ooievaarsgezin weer een seizoen lang kan volgen via YouTube. (Ingezonden foto)

Het kan weer: gluren in het ooievaarsnest op de kerk

Algemeen 416 keer gelezen

Ooievaar Bas was al eerder gesignaleerd en inmiddels heeft ook Lieke, terug van overwinteren, het nest op de basiliek weer betrokken. Het stel kleppert en vrijt erop los en sinds een week kan IJsselstein weer via de webcam meegenieten.

IJSSELSTEIN - Ria Hooijen-Bos, die vorig jaar het initiatief nam om het ooievaarsnest op de basiliek te krijgen, is helemaal blij. “Terberg Totaal Installaties heeft net als vorig jaar een webcam ter beschikking gesteld, die door de mannen van het bedrijf weer vakkundig is aangesloten.” Een paar uur na de klus waren de eerste beelden al op YouTube - Ooievaars IJsselstein - te zien. “Het feest is weer begonnen”, aldus Ria, die nog meer ooievaarsplannen heeft. “Onze grootste wens is een eigen webcam en we hopen dat Terberg dan het onderhoud, het kanaal en de aansluiting wil verzorgen. We zijn zo blij met deze sponsor.” En dan is er een tweede wens: “Een ooievaarsnest op een paal in het Kasteelpark. Zonder webcam”, lacht ze. “Want één webcam aanschaffen kost al een paar duizend euro, dus sponsors zijn van harte welkom.” Het aantal vrienden van de Facebookpagina Ooievaars IJsselstein groeit gestaag, net als de enthousiaste reacties. “Nu maar hopen dat Bas en Lieke weer een of meer ‘donsjes’ gaan grootbrengen.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Gemeentehuis Lopik.
Nieuws 4 uur geleden
Lokaal Sociaal ‘26 gaat als oppositiepartij aan de slag in Lopik
IJsselstein Koningsdag 2022
Nieuws 6 uur geleden
Grote kans op koele en droge Koningsdag
Montfoort en Linschoten zetten 155 vierkante meter dak in het groen.
Nieuws 7 uur geleden
Montfoort en Linschoten zetten 155 vierkante meter dak in het groen
Erik, Richard en Annemarie bij aankomst.
Nieuws 18 uur geleden
‘Rondje Kontakt met de No Plastic Runner’ haalt ruim 3000 euro op voor stichting ALS Nederland

Advertenties uit de krant

De Hondenplons in 2025 op de laatste dag dat  zwembad Lobeke open was.
Nieuws gisteren
Zwembad Lobeke opent seizoen op 23 april
Erik (l) en Richard zetten zich in voor ALS.
Nieuws gisteren
Geld ophalen voor ALS bij ‘Rondje Kontakt’
Het veld waar de noodopvang zich wil vestigen.
Nieuws 20 apr, 14:04
ChristenUnie verwelkomt vluchtelingen en steunt gemeente
Ivo ten Hagen.
Nieuws 20 apr, 14:02
Ivo ten Hagen wordt formateur voor nieuw Montfoorts college
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 20 apr, 13:38
Kliko blijft op Koningsdag staan in IJsselstein: inhaaldag eerder die week

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen