Politie geeft foto vrij van vrouw die ouder echtpaar uit IJsselstein voor duizenden euro’s oplicht
112
4.402
keer gelezen
IJSSELSTEIN • De politie heeft beelden vrijgegeven van een vrouw die met een gestolen bankpas in Amsterdam heeft gepind. De bankpas werd samen met bijna 5000 euro en dierbare sieraden gestolen, nadat oplichters afgelopen mei toeslaan bij een ouder echtpaar uit IJsselstein. Nog altijd zoekt de politie naar de daders. Met de foto hoopt de politie bruikbare tips binnen te krijgen.
De oplichters slaan op vrijdagavond 12 mei rond 22.00 uur hun slag. De man van het IJsselsteins echtpaar wordt gebeld, omdat er sprake zou zijn van fraude. De man vertrouwt het in eerste instantie niet, maar de oplichters gaan zeer geraffineerd te werk.
Door te doen alsof er een vuurwapen is gevonden met het adres van het echtpaar boezemen de oplichters zoveel angst in bij het echtpaar dat de man toch geld overmaakt naar een speciale rekening en ook zijn bankpassen afstaat. Later maken de oplichters ook nog sieraden en 700 euro aan contant geld buit.
Bureau Hengeveld
De politie gaf al aandacht aan deze zaak in het tv-programma Bureau Hengeveld, maar dit leidde nog niet naar de opsporing van de daders. Vandaar dat de politie nu de foto van de vrouw, die voor duizenden euro’s met de gestolen passen bij een automaat in Amsterdam pinde, ongeblurd naar buiten brengt.
“Het slachtoffer is erg ontdaan en kan zich ook niet indenken wie iemands vertrouwen zo kan misbruiken. Hij hoopt echt dat de dader wordt herkend”, aldus de politie.